ДП «Запорізький ЕТЦ» надав роз’яснення щодо експертизи та модернізації ліфтів

ДП «Запорізький ЕТЦ» надав роз’яснення щодо експертизи та модернізації ліфтів

Представники ДП «Запорізький ЕТЦ» взяли участь у семінарі «Капітальний ремонт в ОСББ/ЖБК: плануємо, виконуємо контролюємо».

Захід відбувся 22 лютого 2019 року за ініціативою громадської спілки «Запорізький ресурсний центр «Круг» для голів ОСББ/ЖБК Запорізької області.

Під час семінару учасників ознайомили із нормативно-правовими актами, які регламентують виконання ремонтних робіт у багатоквартирних будинках. Поділилися знаннями щодо підготовки та проведення капітальних та поточних ремонтів будинків, технічного обстеження багатоквартирних житлових будинків, складання кошторису та підбору кваліфікованих спеціалістів, що зможуть дати реальну оцінку технічного стану ліфтового господарства.

Євген Маріхін – начальник відділу підіймальних споруд ДП «Запорізький ЕТЦ» надав роз’яснення щодо чинних нормативних документів, що регулюють порядок експлуатації ліфтів у багатоквартирних будинках, порядок проведення експертного обстеження та технічного огляду ліфтового господарства.

Особливу увагу приділено питанню продовження терміну служби ліфтів після проведення повної їх модернізації.

У відповідності до ДСТУ 36.1-002-97 «Ліфти пасажирські та вантажні. Модернізація ліфтів на місці експлуатації. Положення» після виконання останнього етапу модернізації ліфта у повному обсязі термін його служби продовжується на 18 років. При цьому відповідно до п.7.2.6. НПАОП 0.00-1.02-08. «Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів» на ліфт складається новий паспорт.

Крім того, після модернізації ліфта відповідно до вимог НПАОП 0.00-1.02-08 та постанови КМУ від 26.05.2004 №687 йому проводиться позачерговий технічний огляд.

    Кваліфікований персонал відділу, використовуючи сучасні засоби вимірювальної техніки, проводить експертне обстеження (технічне діагностування), технічний огляд, випробування (неруйнівний контроль) і паспортизацію наступного устаткування підвищеної небезпеки:

• вантажопідіймальних кранів;

• ліфтів;

• підйомників;

• ескалаторів;

• атракціонів стаціонарних та пересувних;

• технологічного обладнання металургійного виробництва;

•гірничошахтного обладнання (підйомні машини, шахтні експлуатаційні копри, кліті шахтні, скіпи, перевантажувачі конвеєрні, шахтні вентилятори тощо).