ДП «Запорізький ЕТЦ» надає послуги, результати яких необхідні для ліцензування на виробництво, зберігання та торгівлю пального

ДП «Запорізький ЕТЦ» надає послуги, результати яких необхідні для ліцензування на виробництво, зберігання та торгівлю пального

Якщо ви маєте намір отримати ліцензію на право виробництва, продажу та зберігання пального, то у нагоді стануть послуги Державного підприємства «Запорізький експертно-технічний центр Держпраці». Підприємство надасть повний спектр послуг для підготовки документів, необхідних для отримання ліцензії за досить не велику вартість.

Підприємство є експертною організацію, яка має необхідні дозвільні документи та кваліфікований персонал для проведення експертизи суб’єктів господарювання щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та експертне обстеження (технічне діагностування) і паспортизації резервуарів, ємностей, трубопроводів.

На підставі проведених експертами ДП «Запорізький ЕТЦ» робіт та виданих за їх результатами документів суб’єкт господарювання може отримати відповідний дозвіл, який разом із заявою подається для отримання ліцензії на виробництво, продаж або зберігання пального.

А тепер розпочнемо детальніше. З 1 липня 2019 року відбувся старт ліцензування усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють або мають намір здійснювати виробництво, зберігання, оптову або роздрібну торгівлю, а також імпорт або експорт пального (нафтопродуктів, зрідженого газу, пального моторного альтернативного, пального моторного змішаного, речовини, що використовують як компоненти моторного палива тощо).

Ліцензію необхідно отримувати на кожен із перелічених видів діяльності. При цьому варто зазначити, що імпорт та експорт не підлягає окремому ліцензуванню. При наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на виробництво, роздрібну торгівлю та зберігання пального, імпорт та експорт пального такі суб’єкти господарювання можуть здійснювати автоматично.

Такі вимоги введено у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України з покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків та зборів». Цей закон прийнято з метою скорочення обсягів тіньового ринку пального, збільшення податкових надходжень до бюджету та покращення якості нафтопродуктів для споживачів.

Законом передбачено фінансову відповідальність за відсутність ліцензування на здійснення господарчої діяльності з виробництва, оптової, роздрібної торгівлі, зберігання пального. А саме: за виробництво – 1 млн грн, за оптову торгівлю та зберігання – 500 тис. грн, за роздрібну торгівлю – 250 тис. грн.

Ліцензію видають на підставі заяви суб’єкта господарювання до якої додаються документи, перелік яких визначено Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР.

Зокрема, для отримання ліцензії на зберігання, роздрібну та оптову торгівлю пального разом із заявою мають бути подані нотаріально завірені копії:

  • документів, що підтверджують право власності/користування земельною ділянкою відповідно до цільового призначення;
  • акту вводу/готовності об’єкту до експлуатації, сертифікату про прийняття до експлуатації закінчених будівництвом об’єктів до кожного об’єкту продажу або зберігання;
  • дозволу на початок виконання робіт з підвіщеною небезпекою та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки.

Для отримання ліцензії на виробництво палива разом із заявою мають бути подані копії документів як і для отримання ліцензії на зберігання, роздрібну та оптову торгівлю пального а також нотаріально завірені копії:

  • документу, що підтверджує наявність акредитованої лабораторії з перевірки якості пального;
  • технологічної документації, що стосується виробництва пального;
  • технічних умов для виробництва пального заданої якості.

Акт вводу/готовності об’єкту до експлуатації, сертифікат про прийняття до експлуатації закінчених будівництвом об’єктів до кожного об’єкту продажу або зберігання видається Державною архітектурно-будівельною інспекцією.

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів устатковання підвищеної небезпеки видають територіальні органи Державної служби з питань праці, на підставі висновків експертизи, виданих експертними організаціями.

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки у сфері продажу та зберігання пального видається, якщо суб’єкт господарювання має намір здійснювати такі роботи:

  • виробництво (виготовлення), використання, переробка, розподіл, зберігання, транспортування, застосування, утилізацію та знешкодження вибухонебезпечних та шкідливих речовин 1 та 2 класу небезпеки, горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, визначених постановою Кабміну від 11.07.2002 №956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки»;
  • газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах;
  • переробка нафти, вуглеводневих газів та конденсату;
  • заповнення, зливання та ремонт балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із зрідженим, стисненим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом.

Дозвіл на експлуатацію машин механізмів, обладнання підвищеної небезпеки у сфері виробництва, продажу та зберігання пального, якщо суб’єкт господарювання має намір використовувати такі механізми:

  • обладнання, що пов’язане з виробництвом (виготовленням), використанням, переробкою, розподілом, зберіганням, транспортуванням, застосуванням, утилізацією або знешкодженням вибухонебезпечних та шкідливих речовин 1 та 2 класу небезпеки, горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, визначених постановою Кабміну від 11.07.2002 №956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки»;
  • технологічне обладнання та його елементи магістральних газопроводів, нафтопродуктів, продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів), систем газопостачання природним або зрідженим газом суб’єктів господарювання та населених пунктів, систем промислового та між промислового збору нафти та газу, об’єктів нафтогазодобувної промисловості, а також газовикористовуючого обладнання потужністю понад 0,1 МВт;
  • технологічне обладнання хімічної, біохімічної, нафтохімічної, нафтогазопереробної галузей промисловості;
  • обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) у потенційно-вибухонебезпечному середовищі.

Для вирішення ваших питань у сфері промислової безпеки та охорони праці звертайтеся до ДП «Запорізький ЕТЦ», який підходить індивідуально до кожного замовника та надає послуги високої якості. Будемо раді співпраці з підприємствами, які підтримують або мають намір створити безпечне виробництво.